Blog

OVESNÁ KAŠE S PROTEINEM

Publikováno:

Moje velmi oblíbená snídaně, která je hotová do 5 min. Skvěle zasytí a dodá tělu hned po ránu všechny důležité živiny. Není to žádný převratný objev, ale v následujícím receptu Vám ukážu svůj styl přípravy a moje oblíbené ingredience.

Pokračovat ve čtení

ZMA

Publikováno:

ZMA

Tato zkratka pochází z anglického složení 3 slov „Zinc Magnesium Aspartate“ a je hojně využívána v podobě suplementu pro sportovní výživu se standardizovaným složením a dávkováním. Skládá se z minerálů Zinek, Hořčík a vitamín b6. ZMA má velmi výrazný vliv na výkonnost sportovců, která byla dokázána ve studii s americkými fotbalisty z roku 1998. Složení ZMA a doporučené dávkování pro muže:
Zinek – 30mg Hořčík – 450mg Vitamín B6 – 10,5mg.   Pozitivní účinky ZMA   – každý, kdo cvičí nebo sportuje a trochu se orientuje ve výživě, ví, že pro lepší výsledky…

Pokračovat ve čtení

SUPERIOR 14 PLATINUM MASS MILK CHOLLATE – recenze

Publikováno:

Nedávno jsem slíbil otestovat některé z produktů značky Superior 14, která nově vstupuje na Český trh doplňků výživy pro sportovce a zde je první recenze gaineru Platinum Mass v příchuti Milk Chocolate. Tento gainer mi výborně zapadl do začátku objemové přípravy a kreatinového cyklu a již po přečtení uváděného složení jsem se na něj velmi těšil. K tomu se ale dostanu v další kapitole. Obecně je možné uvést, že přávě k vůli obsahu kreatinu bych ho řádil v objemu do vámi plánované fáze s kreatinem a neužíval ho tedy dlouhodobě. Takže po zkonzumovaném 1000 g balení na mě zanechal tyto dojmy:

Pokračovat ve čtení

BSN No-Xplode 2.0 - recenze

Publikováno:

BSN je tradiční americká značka, která svoje největší prodejní úspěchy zaznamenala již v době, kdy sní spolupracoval osminásobný vítěz Mr. Olympia Ronie Coleman. BSN nabízi oproti ostatním výrobců ucelenou, ale střídmou paletu výrobků, z nichž si dnes představíme již druhou verzi předtréninkové směsi onznačené jako N.O.-XPLODE 2.0. O tzv. pre-workoutech – předtréninkových stimulantech jsem psal podrobněji v článku o výživě, a proto je nebudu obecně dlouze představovat.

Pokračovat ve čtení

KLOUBNÍ VÝŽIVA

Publikováno:

KLOUBNÍ VÝŽIVA

I pokud budete dodržovat veškeré obecné zásady (striktní provedení techniky cviků, vyvážená strava apod.), které by mohly prodloužit správnou funkci a bezbolestnost Vašeho posilováním přetěžovaného kloubního systému, dříve či později se objeví první akutní problémy, které nebudou v důsledku tréninkového zranění, ale dají Vám najevo, že ne vše o čem si myslíme, že je tělu prospěšné, tomu tak je (intenzivní „stereotypní“ silové tréninky nejsou pro klouby ideální). Akutní problémy pak mohou přejít v problémy chronické, které …

Pokračovat ve čtení

SCITEC NUTRITION 100% WHEY PROTEIN PROFESSIONAL - recenze

Publikováno:

Nebudu se tajit tím, že americká firma Scitec patří mezi moje oblíbené značky. To ale uplně neplatí u všech jejich produktů a zejména o proteinech, kdy se mi, nutno však dodat z dřívější doby, jejich přeslazené a prazvláštní příchuti moc nezamlouvaly. Člověk by se ale měl přes historické předsudky přenášet a proto, když jsem vybíral, jaký protein bych si pořídil tentokráte, sáhl jsem po jejich střední třídě a vybral si WHEY PROTEIN PROFESSIONAL na doporučení v příchuti čokoláda kokos.

Pokračovat ve čtení

PŘEDTRÉNINKOVÉ STIMULANTY

Publikováno:

PŘEDTRÉNINKOVÉ STIMULANTY

Pre-workout je anglický výraz pro velmi pestrou kategorii doplňků výživy, která mají jasný cíl a to dopomoct nám z tréninku vytěžit maximum. Osobně se domnívám, že se jedná o jakousi třešničku na dortu v suplementaci, a proto bych doporučil zejména začínajícím cvičencům, aby si „nevystříleli hned ze začátku všechny náboje“, a po těchto doplňcích se začali poohlížet až po určitých…

Pokračovat ve čtení

Rosvit následovník legendárního Zyzze

Publikováno:

Vyhodnocení Videa od autora Ahoj, tak po vyhodnocení se svými partnery, posílám poslední závěrečné poznatky ohledně videa… Negativa: – jediné – již nikdy ne ve wmv kvalitě! Vždy jen HD. To byla chyba a poučení do budoucna. V této kvalitě jsem zazdil nohy a to je škoda. Přitom je mám vysekané a přesně separované do třech svalů. Takže příště HD. Pozitiva: – neuvěřitelný úspěch-počet shlédnutí na webu je cca 15.000 (my tipovali max.5000), šílíme z toho s Adamem radostí. (dle statistiky je nutné násobit 2) a jsme na cca 30.000 shlédnutí po celém světě! Šílený mazec! Plní se mi sny!!!!!!!!!!!!!!! Tímto chci všem poděkov…

Pokračovat ve čtení

AMERICKÁ ZNAČKA SUPERIOR 14 - NOVĚ V ČESKÉ REPUBLICE

Publikováno:

Naskytla se mi příležitost vyzkoušet některé z ucelené řady doplňků výživy americké firmy SUPERIOR 14, která nově vstupuje na český trh. Z etiket jednotlivých produktů, které jsem zatím stačil prostudovat, se zdá, že nad jejich složením a výrobou někdo docela zapřemýšlel.

Pokračovat ve čtení

„VYSOKOFREKVENČNÍ“ KULTURISTICKÝ SPLIT TRÉNINK TZV. HALFBODY

Publikováno:

Uvedl bych zde příklad tréninku, který cvičím s různými obměnami cca. rok a půl, a řekl bych že mi zatím sedí nejvíce a přinesl mi zatím nejlepší výsledky. Jedná se o trénink, jež by se již dal pojmenovat jako vysokofrekvenční, protože celé tělo procvičíte během jednoho týdne 2 x. Důvod proč jsem přešel k tomuto tréninku je ten, že svalový růst a zvýšená proteosyntéza ve svalu trvá u cvičence neužívajícího anabolické steroidy 24 – 36 hod. (některé prameny uvádí až 48 h) po zátěži. Z tohoto vyplývá, že pokud cvičíte klasický nízkofrekvenční split, tzn. velké svalové partie pouze 1 x týdně, budou například záda po pondělním tréninku od středy až do pondělí „odpočívat“.

Pokračovat ve čtení

«« « 1 .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » »»