Blog

PROTEINOVÁ BUCHTA 1

Publikováno:

Nejdříve smícháme v hlubší nádobě protein (použil jsem syrovátkový koncentrát pro svoji sladší chuť), celozrnnou mouku, třtinový cukr, kakao a prášek do pečiva. V druhé misce rozmícháme 2 vejce, špetku soli, tvaroh a mléko. Tekuté ingredience opatrně přilijeme k suchým a vmícháme dohladka. Pro případné rozředění použijeme mléko. Do těsta přimícháme kostičky čokolády a ořechy. Těsto nalijeme do vymazaného menšího a vyššího plechu. Pečeme cca 25 minut na 180 °C.

Pokračovat ve čtení

RYCHLÁ SNÍDANĚ DO OBJEMU

Publikováno:

Tuto snídani jsem si vymyslel v době „objemovky“, kdy jsem si brzy ráno před prací nestačil připravit a sníst velkou snídani bohatou hlavně na polysacharidy. Nakonec jsem zjistil, že v upraveném množství a ingrediencích je to i vhodná před tréninková svačina. Jako protein jsem zvolil syrovátkový koncentrát pro svoji sladkou chuť a obsah vitamínů a minerálů. Kdo nemá rád moc sladké, jistě se obejde třeba bez přidaného Granka. Vlastní kreativitě se meze nekladou a množství jednotlivých ingrediencí je třeba přizpůsobit vlastní potřebě přijímaných sacharidů. Postup přípravy je velmi rychlý a jednoduchý. Všechny ingredience vložíme do mixéru a zalijeme cca 400 ml vody a rozmixujeme. Konzumujeme vypitím, takže podle toho by měla vypadat i výsledná hustota. Výborně zasytí a vzhledem k tekutému, rozmixovanému stavu se i dobře tráví.

Pokračovat ve čtení

PROTEINY

Publikováno:

PROTEINY (SUPLEMENTY)

Po vitamínech a minerálech je protein další důležitý suplement, který by Vám, pokud to myslíte s cvičením alespoň trochu vážně, neměl doma chybět. Podle názvu je zřejmé, že se jedná o bílkovinný doplněk stravy, kterým navyšujeme denní příjem těchto základních stavebních látek svalové hmoty do organismu v případech, kdy je to opodstatněné. Tyto případy nastávají, když chceme svalovou hmotu budovat, správně regenerovat po náročných trénincích, nebo v případě redukčních diet, kdy ji chceme ochránit před katabolickými stavy a nejsme schopni výše uveden&eacu…

Pokračovat ve čtení

STACKER 2 STINGER ENERGY NVE PHARMACEUTICALS - recenze

Publikováno:

STACKER 2 STINGER ENERGY NVE PHARMACEUTICALS - RECENZE

Z dřívější doby si dobře pamatuji, že výrobky od firmy NVE Stacker velmi dobře fungovaly. Fungovaly tak, že některé musely být stažené z prodeje, a sehnat je bylo možné už jen jako podpultovky. Tohle by u Stingeru nemělo hrozit, protože dle uvedeného složení nás nepřekvapí žádná „exotická“ neurčitá látka či směs. Proto jsem k němu tak přistupoval. Prostě místo před tréninkové kávičky, lehké povzbuzení, především Taurinem, kterého Stinger obsahuje v 60 ml slušných skoro 1800 mg. První testovací vzorek 60 ml jsem rozdělil, vzhledem k mojí menš…

Pokračovat ve čtení

HOVĚZÍ ZADNÍ S JARNÍ CIBULKOU A SLADKOU CHILLI OMÁČKOU

Publikováno:

Pomeleme si maso (kdo nemá doma možnost, zkusí vyhledat řeznictví, kde tuto „službu“ nabízí. Zakoupení již pomleté směsice čehosi se snažím vždy vyvarovat.) V kastrolu rozehřejeme trochu rýžového oleje (může být i řepkový nebo olivový určený pro tepelné zpracování) a osmahneme nakrájenou obyčejnou cibuli do zlatova. Do rozpáleného kastrolu přidáme pomleté hovězí maso a za občasného míchaní necháme zatáhnout do hněda. Poté okořeníme dle chuti a libosti. Já přidávám sůl, pepř, 3 stroužky česneku, majoránku, bazalku, bylinkovou vegetu. Vše důkladně promícháme, podlijeme vroucí vodou a necháme pod pokličkou dusit 10 – 15 min. Na závěr přidáme výše uvedené množství kečupu, chilli omáčky a nakrájené jarní cibulky. Vše promícháme a je hotovo. Vhodnou přílohou by mohly být červená celozrnná rýže, celozrnné špagety či těstoviny, pohanka … Vzhledem k malému množství přidaných jednoduchých cukrů toto jídlo zařazuji občas i v dietě. Dobrou chuť.

Pokračovat ve čtení

VITAMÍNY A MINERÁLY

Publikováno:

VITAMÍNY A MINERÁLY

Vitamíny stojí na samotném pomyslném vrcholu suplementace aktivních sportovců. Tito májí oproti běžné nesportující populaci vyšší energetické nároky, při kterých jsou vitamíny ve větší míře „spotřebovávány“. Dalším důvodem proč této oblasti věnovat zvýšenou pozornost je skutečnost, že se během náročných silových, aerobních nebo vytrvalostních sportovních výkonech v těle tvoří volné radikály, které je potřeba eliminovat látkami zvanými antioxidanty, mezi které patří i některé vitamíny. Doporučené denní…

Pokračovat ve čtení

PHD CHARGED GEL OD FIRMY PHD NUTRITION - recenze

Publikováno:

Jako další suplement jsem vyzkoušel opět předtréninkový stimulant. Tentokrát ve formě gelu PhD Charged od firmy PhD Nutrition. Podle proklamovaného popisu výrobce by měl „Charged“ působit jako „nakopávač, svalová pumpa, a rychlá regenerace“. Hlavní látky v něm obsažené, jež by měly mít ve své kombinaci za důsledek výše uvedené charakteristické vlastnosti, jsou Glukono-Delta-Lakton a Beta-Alanin, Taurin, vitamín C, kofein, PeptoPro, Arginin AKG.

Pokračovat ve čtení

PLACKA Z OVESNÝCH VLOČEK

Publikováno:

Ve vhodné (vyšší) nádobě rozmixujeme směs ponorným mixerem a těsto vylijeme na teflonovou pánev bez tuku nebo s kapkou oleje – řepkový, rýžový, olivový na smažení (rozprostření jde jen nakláněním pánve bez dalších pomůcek, pokud má těsto správnou hustotu). Pří průměru pánve 24cm bude mít placka ideální tloušťku 2–3mm. Opečeme z obou stran do zlatova, a pokud nebudeme konzumovat ihned teplé, ale třeba jako svačinku, odložím placku na 10 min na talíř. Poté lehce potřeme například kvalitní oříškovo čokoládovou pomazánkou, přeložíme 2× napůl, nebo stočíme jako omeletu, zabalíme do alobalu a máme chutnou svačinku.

Pokračovat ve čtení

«« « 1 .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12