Blog

ODVRÁCENA STRANA KRUHÁČE

Publikováno:

V dnešní době plné různých modních fitness stylů cvičení Je těžké se zorientovat, který pro Vás bude nejlepší pro transformaci postavy. V dnešním blogu Vám Jakub Gasman napíše svůj názor na kruhový trénink, který někteří považují za vhodný základní nástroj pro změnu tělesných proporcí.

Pokračovat ve čtení

PORAŽENÍ DRŽÍ DIETY, VÍTĚZOVÉ BUDUJÍ NÁVYKY

Publikováno:

Možná tušíte jestli je vhodnější párkrát v roce podržet „nezdravou“ dietu a dostat se na potřebné míry a váhu a zbytek času tzv. „proprasit“ nebo se držet dlouhodobě jasných pravidel zdravého stravování a jen výjimečně uletět. Jakub Gasman v tom má jasno a jeho názor stojí za přečtení.

Pokračovat ve čtení

CO RÁNO SNÍDAT?

Publikováno:

Máte jasno jak by měla vypadat správná snídaně pro dosažení Vašich cílů? Cest je mnoho a nic není zcela jednoznačné. Přečtěte si krátké zamyšlení Jakuba Gasmana nad touto problematikou a vyzkoušejte chutný recept na lívance, který přidal jako bonus na závěr.

Pokračovat ve čtení

MUSCLEPHARM AMINO 1 - recenze

Publikováno:

Na vyzkoušení jsem dostal testovací balíček s názvem Amino 1 od firmy MusclePharm, které v nedávné době dělal reklamu i samotný Arnold Schwarzenegger. To může zcela jistě zaujmout, ale kvalitu výrobků americké firmy tím těžko posoudíme. Dovodit tak můžeme jen to, že disponovala dostatečným finančními prostředky, aby ikonu kulturistického sportu do své reklamy mohla angažovat.

Pokračovat ve čtení

CUKR JAKO ZÁVISLOST

Publikováno:

Ještě pořád se setkávám s tím, že mají lidé tendenci vyměnit bílý rafinovaný cukr za med nebo cukr třtinový. Někde se totiž doslechli, že je nějak prospěšnější a zdravější. Třtinový cukr obsahuje díky melase o malinko více vitamínů, nicméně toto množství je pro tělo naprosto zanedbatelné a bezpředmětné. Jak med, tak třtinový cukr v těle funguje naprosto stejným způsobem jako klasický bílý cukr, takže tím opravdu vůbec nic nevyřešíte.

Pokračovat ve čtení

PROM-IN ESSENTIAL MICELLAR KASEIN – vyzkoušeli jsme

Publikováno:

Čistých kaseinových proteinů jsem moc nevyzkoušel a z těch málo byla většina z nich tvořena převážně kaseinátem vápenatým, což je ve většině polemik haněná forma z důvodu technologie výroby a z toho plnyoucí  stravitelnosti a vstřebatelnosti. Micelární kasein je v tomto světle mnohem lepší volba, ale toto porovnání není předmětem dnešního krátkého předtstavení. Chtěl jsem tím pouze naznačit, že z osobní zkušenosti nemám s čím micerální kasein Essential od firmy Prom-In příliš porovnat. Takže spíš Vám zde uvedu krátky popis a své subjektivní pocity.

Pokračovat ve čtení

SUPERIOR 14 RUKAVICE S OMOTÁVKOU - recenze

Publikováno:

Dnes jsem si pro Vás připravil lehce kontroverzní recenzi. Kontroverze vychází z mých poznatků, které odhalily, že použití rukavic na cvičení u chlapů má spíše více odpůrců než příznivců. V jejich očích (hardcore bouchačů s magnesiem) jsou pak muži v rukavicích považováni za fitnessky a slečinky. Tohle jsem trošku přitáhl za vlasy a doufám, že to, co kdo má při cvičení na rukách, nikdo v zásadě neřeší. Já mám období, kdy rukavice používám a kdy zase ne. Když mám potřebu zbavit se alespoň v určité míře mozolů a trochu zlepšit pocit z úchopu nebo při určitých cvicích stabilizovat moje chatrné zápěstí šáhnu po rukavicích. Před rokem jsem si vybral rukavice Superior 14 s omotávkou a nyní Vám k nim mohu napsat pár poznatků.

Pokračovat ve čtení

BRAMBOROVÁ SNÍDANĚ

Publikováno:

Dnes jsem si pro Vás připravil tip na zajímavou snídani. Zajímavá je jistě z pohledu ingrediencí. Snídat brambory není úplně obvyklé a nahradit jimi například ovesné vločky v kaši už vůbec ne. Pro někoho bude tato kombinace možná „nestravitelná“, ale já v poslední době zjišťuji, že některé naprosto nepředstavitelné kombinace potravin mě nejenom výživově, ale i chuťově uspokojují. Každé ráno se u mě střídají vločky a vajíčka na různé způsoby. Kombinací mám několik, ale i tak se to časem přejí a každá změna je vítaná a při výměně základní suroviny je to změna výr…

Pokračovat ve čtení

KOMPLEXNÍ AMINOKYSELINY - srovnání

Publikováno:

Dnes jsem si vzal na paškál trochu diskutabilní doplňky výživy, kterými jsou dozajista komplexní aminokyseliny. Ty můžeme rozdělit do dvou kategorií, z nichž si v dnešním srovnání představíme několik zástupců. Jednu kategorii tvoří tzv. hydrolyzáty aminokyselin. Jedná se o směs peptidicky vázaných aminokyselin ve formě tzv. hydrolyzátu. Přirozené štěpení bílkoviny probíhá v žaludku během procesu trávení, z čehož plyne, podobně jako u hydrolyzovaných proteinů, velmi rychlá a skoro bezztrátová vstřebatelnost. V tenkém střevě již probíhá pouze rozklad na jednotlivé aminokyseliny a případná transformac…

Pokračovat ve čtení

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 .. 12 » »»