SCITEC NUTRITION 100% WHEY PROTEIN PROFESSIONAL - recenze

Publikováno:

Nebudu se tajit tím, že americká firma Scitec patří mezi moje oblíbené značky. To ale uplně neplatí u všech jejich produktů a zejména o proteinech, kdy se mi, nutno však dodat z dřívější doby, jejich přeslazené a prazvláštní příchuti moc nezamlouvaly. Člověk by se ale měl přes historické předsudky přenášet a proto, když jsem vybíral, jaký protein bych si pořídil tentokráte, sáhl jsem po jejich střední třídě a vybral si WHEY PROTEIN PROFESSIONAL na doporučení v příchuti čokoláda kokos. První co vás zaujme je částečně průhledný obal, přes který vidíte, jak je běžné u většiny výrobců, maximálně do ¾ zaplněný obsah nádoby. I když je to maličkost, jsem zastáncem designových plastových škatulek s velkým otvorem, oproti uzavíratelným pytlíkům nebo pytlům a to čistě z praktického hlediska. Otvíráním a uzavíráním 2 – 3 x denně pytlíků mě prostě nebaví a nepořádek z toho taky ne. Takže za tohle body nahoru. Ale teď co Vás bude spíše zajímat:

 

 

Složení

Jak jsem psal výše, jedná se o jakousi střední třídu od Scitecu, kdy výrobce vsadil na dvě osvědčené základní složky. Jednou z nich je syrovátkový koncentrát, který je bohatý na vitamíny a minerály, ale zároveň obsahuje více tuků a laktozy. Druhou složkou je syrovátkový isolát vyrobený stejně jako předchozí složka z mléčné syrovátky. Ten má větší podíl bílkovin, méně tuků a laktózy, ale také měně vitamínu a minerálů s výhodou pomalejšího vstřebávání. Tímto se obě složky vyrobené ultramikrofil­tračním procesem bezvadně doplňují. Ve 100 g proteinu, ve kterém je 73 g bílkovin, je obsaženo 20 g BCAA a 14 g Glutaminu, což jsou velmi solidní hodnoty. Také obsah sacharidů 12,6 g a z toho jednoduchých cukrů 5 g je velmi příznivý. Přítomnost enzymu Bromelainu a Papainu pak pomáhá štěpení bílkovin na kratší řetězce. Co mě však překvapilo, a trošku to omezuje využití proteinu jako nočního třeba s tvarohem, je přítomnost energizéru Taurinu v množství 255 mg v 30 g odměrce. U mnou zvolené příchuti bylo užito umělých sladidel acesulfamu K, sukralózy.

Rozpustnost

Protein jsem míchal pouze s vodu. Na 50 g proteinu jsem použil cca 300 ml vody. V šejkru se sítkem nebo drátěnou koulí se protein rozpouští velmi rychle a do naprosto homogenní směsi bez jakýchkoliv sebemenších částic. I v šejkru bez sítka dosáhnete podobného výsledku, avšak bez přídavku lahodné, ne moc přehnané pěny. Konzistence v daném poměru byla pro mě ideální, ani řídká voda, ani hustý krém.

Chuť

Tohle je čistě subjektivní hledisko, a co chutná mě nemusí chutnat ostatním, ale na proteinů jsem si jedním slovem pošmákl a nemám, co bych vytknul. Čokoláda převažuje a ten kokos tomu dodává lehký šmrnc neobyčejnosti. Perfektní.

Stravitelnost

Po dobu 1 měsíce, kdy jsem protein užíval, jsem neznamenal, žádné nezvyklé trávící obtíže, pocit nadýmaní a těžkosti a to ani po užití těsně po tréninku. Zásluhu na tom budou mít zjevně chytře přidané trávicí enzymy.

Cena / výkon

Za 73 % protein 2,35 kg směsi koncentrátu a isolátu s vyšším obsahem BCCA a Glutaminu s výše uvedenými dalšími vlastnostmi je cena těsně pod 1200,– Kč velmi přiměřená. Shaker, který je nyní v nabídce k proteinu zdarma, Vám nákup toho proteinu už jenom zpříjemní.

CELKOVÉ HODNOCENÍ

Tak jak jsem na začátku proteiny do Scitecu z minulosti pomluvil, tak tímto kouskem si u mě reputaci napravili, a pokud příště nebudu vědět co vybrat, opět se rád vrátím k tomuhle kousku.

 

Testované produkty

≪ SCITEC NUTRITION 100% WHEY ISOLATE – recenzeSCITEC NUTRITION BCAA 6400 - recenze ≫