Haya Labs Melatonin Time release 60 kapslí

Hodnocení produktu 4.3 z 5: 1 2 3 4 5
Pomozte ostatním a ohodnoťte produkt známkou (1 - špatný, 5 - skvělý)

Melatotin je přirozeně se vyskytující hormon, který pomáhá prohlubovat a zkvalitňovat spánek. Kvalitní spánek je klíčový pro celkově kvalitní život. U sportovců prohlubuje regeneraci.

Detailní popis

Kód: HL-044
Výrobce: Haya Labs
*: Melatonin Time release 60 kapslí
Dostupnost: skladem
 
239,–
+ -

Haya Labs Melatonin Time release 5mg

Melatonin Time Release je přírodní produkt, bohatý na melatonin s postupným uvolňováním v lidském těle.

Klíčové vlastnosti Melatoninu :

Stimuluje klidný spánek

Výkonný antioxidant

Zlepšuje imunitní systém

Poskytuje podporu proti depresi

Melatonin je přirozeně se vyskytující hormon produkovaný mozkem skrze epifýzu. Jeho kolísající hladina v těle se během dne mění v závislosti na okolních faktorech.

Uvolňování a syntéza melatoninu jsou potlačovány světlem a stimulovány temnotou, což naznačuje, že tento prvek hraje v organismu v cirkadiánním rytmu integrální roli (biochemické, fyziologické a behaviorální procesy založené na 24-hodinovém cyklu).

Melatonin je popisován jako silně pronikající antioxidant díky své schopnosti snadno prochází buněčnými membránami a hematoencefalickou bariérou. Některé studie ukazují, že může být schopen chránit DNA před destrukcí způsobenou karcinogeny a také chránit před srdečními chorobami, depresí a poruchami imunitního systému.

Zatímco vědecké důkazy stále odhalují enormní množství jeho zdravotních přínosů, melatonin je známý především schopností stimulovat spánek. Jelikož jeho produkce je omezována světlem a zesílena temnotou, s blížící se nocí epifýza vylučuje melatonin, což způsobuje ospalý pocit a snižuje tělesnou teplotu. Hladina melatoninu se neustále zvyšuje, dosahuje svého maxima uprostřed noci a postupně klesá s příchodem svítání – tento účinek se nazývá křivka melatoninové fáze (PRC).

Zatímco suplementace melatoninem je účinnou přirozenou oporou pro lepší spánek, pokud je užíván ve velkém množství, může být kontraproduktivní a je schopen ničit PRC; například 1 mg může být tělem použit efektivněji ve srovnání s dávkou 20 mg.

Zejména vhodný je pro cestovatele, kteří zažívají jetleg a potřebují si tento čas „zvykání si“ na nové časové pásmo zkrátit na minimum.

Dávkování

Jedna dávka: 1/4 tableta = 175mg

Doporučené použití: 1 dávka denně před spaním zapijte spolu s vodou.

Velikost balení: 60 kapslí = 240 dávek

Upozornění Přípravek není určen dětem do 5 let a těhotným a kojícím ženám. Nežádoucí účinky:Výjimečně u citlivých osob se může objevit kožní vyrážka nebo podráždění střev. Jak přípravek uchovávat: Na stinném a suchém místě při teplotě do 25°C a mimo dosah dětí.

Upozornění: Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.