RESPIRÁTOR KN95 FFP2

Akce
Hodnocení produktu 4.3 z 5: 1 2 3 4 5
Pomozte ostatním a ohodnoťte produkt známkou (1 - špatný, 5 - skvělý)

Jednorázový anivirový a antibakteriální respirátor KN95 FFP2. Certifikovaný respirátor s účinou ochranou proti Korona virům

Detailní popis

Kód: RES001
*: RESPIRATOR KN95 FFP2 UNISEX
Dostupnost: skladem
 
249,–
89,–
+ -

RESPIRÁTOR KN95 FFP 2

Jak jde vidět na info grafice ochranná rouška neplní tolik funkcí, jako respirátory. Respirátory dokáží dýchací soustavu ochránit nejen před nebezpečnými výpary mnoha druhů nebo jemnými částečkami prachu a toxických tuhých částeček, ale spolehlivě i přímo před viry a bakteriemi, na které jsou ochranné roušky krátké.

Respirátory mají dva základní parametry. Třídu filtrace značenou jako FFP 1 až FFP 3 a tzv. dýchací odpor. Třída filtrace je vždy vyznačena, dýchací odpor nikoliv. Obecně se dá říci, že čím dražší respirátor ve stejné filtrační třídě, tím nižší dýchací odpor a tedy i pohodlnější používání.

Třída FFP 1

  • takto označené respirátory zaručují ochranu proti částicím prachu, pevným částicím a kapalným aerosolům. Jejich účinnost je od 60–80%. Zaručují účinnou ochranu zejména v základním prostředí a jako pracovní pomůcka, případně pro denní nošení ve smogovém prostředí a současně pokud nejsou překročeny přípustné koncentrace 4× NKP (nejvyšší přístupná koncentrace).

Třída FFP 2

  • respirátory s tímto faktorem vás ochrání před částicemi, pevnými, kapalnými aerosoly, mlhou i dýmem, viry a bakteriemi. Jejich účinost proti těmto částicím je až 95%. Jsou účinné tehdy, pokud koncentrace nepřekročí hodnotu 10× NPK (nejvyšší přístupná koncentrace).

Třída FFP 3

  • respirátory FFP 3 ochrání před částicemi, pevnými a kapalnými aerosoly, mlhou, dýmem, viry a bakteriemi a sporami. Jejich účinnost je 100% pokud koncentrace nepřekročí hodnotu 40× NPK (nejvyšší přístupná koncentrace).

Nejúčinnějším faktorem je FFP 3, tyto respirátory jsou vhodné pro ty nejohroženější, jako jsou lékaři, lékárníci, nemocniční personál nebo vážně nemocní pacienti. Proti Korona virům při běžném užití postačí faktor FFP 2, za současného dodržení ostatních bezpečnostních opatření.

JAK RESPIRÁTOR NOSIT

Stejně důležité jako mít správný faktor respirátoru je i umět s ním správně nakládat. Důležité je, správně si tuto pomůcku nasadit. Pokud totiž respirátor na obličej nesedí správně, vzniká riziko vdechování i ostatního vzduchu a respirátor vás nebude chránit tak, jak od něj očekáváte.