Recepty

RYCHLÁ SNÍDANĚ DO OBJEMU

Publikováno:

Tuto snídani jsem si vymyslel v době „objemovky“, kdy jsem si brzy ráno před prací nestačil připravit a sníst velkou snídani bohatou hlavně na polysacharidy. Nakonec jsem zjistil, že v upraveném množství a ingrediencích je to i vhodná před tréninková svačina. Jako protein jsem zvolil syrovátkový koncentrát pro svoji sladkou chuť a obsah vitamínů a minerálů. Kdo nemá rád moc sladké, jistě se obejde třeba bez přidaného Granka. Vlastní kreativitě se meze nekladou a množství jednotlivých ingrediencí je třeba přizpůsobit vlastní potřebě přijímaných sacharidů. Postup přípravy je velmi rychlý a jednoduchý. Všechny ingredience vložíme do mixéru a zalijeme cca 400 ml vody a rozmixujeme. Konzumujeme vypitím, takže podle toho by měla vypadat i výsledná hustota. Výborně zasytí a vzhledem k tekutému, rozmixovanému stavu se i dobře tráví.

Pokračovat ve čtení

HOVĚZÍ ZADNÍ S JARNÍ CIBULKOU A SLADKOU CHILLI OMÁČKOU

Publikováno:

Pomeleme si maso (kdo nemá doma možnost, zkusí vyhledat řeznictví, kde tuto „službu“ nabízí. Zakoupení již pomleté směsice čehosi se snažím vždy vyvarovat.) V kastrolu rozehřejeme trochu rýžového oleje (může být i řepkový nebo olivový určený pro tepelné zpracování) a osmahneme nakrájenou obyčejnou cibuli do zlatova. Do rozpáleného kastrolu přidáme pomleté hovězí maso a za občasného míchaní necháme zatáhnout do hněda. Poté okořeníme dle chuti a libosti. Já přidávám sůl, pepř, 3 stroužky česneku, majoránku, bazalku, bylinkovou vegetu. Vše důkladně promícháme, podlijeme vroucí vodou a necháme pod pokličkou dusit 10 – 15 min. Na závěr přidáme výše uvedené množství kečupu, chilli omáčky a nakrájené jarní cibulky. Vše promícháme a je hotovo. Vhodnou přílohou by mohly být červená celozrnná rýže, celozrnné špagety či těstoviny, pohanka … Vzhledem k malému množství přidaných jednoduchých cukrů toto jídlo zařazuji občas i v dietě. Dobrou chuť.

Pokračovat ve čtení

PLACKA Z OVESNÝCH VLOČEK

Publikováno:

Ve vhodné (vyšší) nádobě rozmixujeme směs ponorným mixerem a těsto vylijeme na teflonovou pánev bez tuku nebo s kapkou oleje – řepkový, rýžový, olivový na smažení (rozprostření jde jen nakláněním pánve bez dalších pomůcek, pokud má těsto správnou hustotu). Pří průměru pánve 24cm bude mít placka ideální tloušťku 2–3mm. Opečeme z obou stran do zlatova, a pokud nebudeme konzumovat ihned teplé, ale třeba jako svačinku, odložím placku na 10 min na talíř. Poté lehce potřeme například kvalitní oříškovo čokoládovou pomazánkou, přeložíme 2× napůl, nebo stočíme jako omeletu, zabalíme do alobalu a máme chutnou svačinku.

Pokračovat ve čtení

«« « 1 2