SUPERIOR 14 RUKAVICE S OMOTÁVKOU - recenze

Publikováno:

Dnes jsem si pro Vás připravil lehce kontroverzní recenzi. Kontroverze vychází z mých poznatků, které odhalily, že použití rukavic na cvičení u chlapů má spíše více odpůrců než příznivců. V jejich očích (hardcore bouchačů s magnesiem) jsou pak muži v rukavicích považováni za fitnessky a slečinky. Tohle jsem trošku přitáhl za vlasy a doufám, že to, co kdo má při cvičení na rukách, nikdo v zásadě neřeší. Já mám období, kdy rukavice používám a kdy zase ne. Když mám potřebu zbavit se alespoň v určité míře mozolů a trochu zlepšit pocit z úchopu nebo při určitých cvicích stabilizovat moje chatrné zápěstí šáhnu po rukavicích. Před rokem jsem si vybral rukavice Superior 14 s omotávkou a nyní Vám k nim mohu napsat pár poznatků.

Rukavice jsou vyrobeny z kombinace materiálů kůže a elastického textilu. Co Vás na nich zaujme hned při prvním zkoušení je pásek na suchý zip, který usnadňuje oblékání a svlékání rukavic tím, že rozšiřuje vstupní otvor. Dalším pomocníkem pro sundavaní zpocených rukavic po tréninku, jsou kožená poutka na malíčku a prostředníčku, za které je možné prsty druhé ruky rukavici pohodlně sundat. Omotávka zápěstí je zde tvořena elastickým pruhem se suchým zipem a dává možnost jedenkrát dokola omotat zápěstí a slušným tlakem ho tak v potřebných situacích zpevnit. Kuže na dlaních není zvlášť polstrovaná, je zde pouze navrtstvena kůže. Rukavice se zdály na první pohled precizně ušité a rovněž materiály působily kvalitním dojmem.

A jak to s nimi vypadá po roce používání při běžných silových fitness trénincích? Řekl bych, že velmi dobře, ale pár drobností ke kritice se našlo. Rukavice jsem pral v pračce zhruba 1× za měsíc. Je mi jasné, že pro kůži je tento způsob čištění absolutně nevhodný, ale u zpocených rukavic z posilovny asi nelze jinak. Navíc po měsící používání kůže povolí a velikost se změní minimálně jednu. Proto při nákupu kožených rukavic toto mějte na paměti a vybírejte spíše menší velikost. Po zhruba půl roce se začal párat suchý zip na straně rukavice pro výše zmiňovaný pásek, který usnadňuje nasazování rukavice. Chtěl jsem ho přišít, ale zatím jsem se k tomu nedostal :-) a suchý zip i po dalším půl roce stále drží na svém místě. Dalším slabším článkem rukavic jsou elastické omotávky. Především jsou děláné pro hubenější zápěstí jako mám já, protože při volné pozici, aby nebylo zápěstí stáhnuté, je to tak akorát, aby dosáhl suchý zip a omotávka Vám nevisela volně dolů. Pokud Vám rovněž nezačíná přímo od zápěstí předloktí jako kužel alá Pepek námořník, tak má omotávka tendenci se sesouvat po předloktí směrem nahoru a to i v utažené poloze. A to je asi z výčtu negativ vše. Pár trčících povolených nitek bych za negativum vůbec nepovažoval. Velmi mile mne překvapilo, jak vypadá zachovale a skoro nepoužitě kůže na dlani, ale i jiných místech rukavic, a to i přes zmíněné praní v pračce. Úchop v nich je velmi pohodlný, přesto pevný a mám v něm jistotu. Věřím, že mi budou ještě nějaký pátek sloužit a klidně bych je „slečínkám a fitness hošíkům“, kteří si chtějí pořídit kvalitní rukavice za rozumnou cenu, doporučil :-)

Testované produkty

≪ SUPERIOR 14 PLATINUM MASS MILK CHOLLATE – recenzeSUPERIOR 14 STANABOL-X - recenze ≫