SUPERIOR 14 NO4 AAKG - recenze

Publikováno:

Arginin je aminokyselina, kterou mám spolu s Glutaminem nejvíce v oblibě. Pokud jste již dosáhli viditelného svalového rozvoje, pak Vám Arginin přinese lepší pocit z tréninku v důsledku lepšího prokrvení svalů a zvýšené vazodilatace, což bude ve finále znamenat, že budete v průběhu tréninku prostě jednou tak velcí :-) To jsem zřejmě přehnal, ale ten rozdíl tréninku s a bez této aminokyseliny je více než znatelný. U mě je to tak trošku již návyková záležitost a jen s velmi malými pauzami užívám suplementy, které L-Arginin obsahují již docela dlouhý čas a stále to skvěle funguje. Možná jsem výjimka, protože jsem již několikrát četl, že by se měl Arginin cyklovat podobně jako například Kreatin z důvodu jeho v čase ustupujících účinků. Na NO4 AKKG od Superioru 14 jsem se těšil, protože již po přečtení složení, jsem zjistil, že je poskládaný docela chytře a není to jen „obyčejný“ L-Arginin. Druhý důvod proč jsem se těšil je ten, že jsem byl doposud se všemi výrobky od této značky nadmíru spokojen. Netěšil jsem se tedy zbytečně?

 

Složení

Proč mě zaujalo složení tohoto vlastně „jednoduchého“ suplementu? Protože až tak jednoduchý zase není. L-Arginin zde nezůstal osamocen, ale byl doplněn o látky, kterého mají buď podobný nebo dokonce silnější učinek než L-Arginin samotný , nebo jeho účinky zesilují. Těmito látkami jsou L-Ornitin obsažený ve dvou formách a Citruline Malate. L-Ornitin zesiluje účinky L-Argininu AAKG a rovněž transportuje Oxid Dusný do svalů. Spolu zvyšují uvolňování růstového hormonu GH a působí tak anabolicky. L-Citrulline Malate jsou dvě navzájem se doplňující se látky, které společně zvyšují vytrvalost. Zvyšují hladinu ATP a snižují tvorbu kyseliny mléčné a čpavku, čímž prodlužují délku výkonu. Citrulline je prekurzorem Argininu, napomáhá jeho produkci. To gro u toho produktu však spočivá právě v L-Argininu, který zde vystupuje ve třech formách Arginin NO4, Arginin ALPHA Ketoglutarát a L-Arginin HCL. Co se týče množství v jedné dávce, tak na etiketě je uvedeno skupina Arginin 2g, Citrulline Malate 400mg, a skupina L-Ornitin 400 mg. Řekl bych, že jako účinné množství to postačuje, dávka se dá vždycky lehce přizpůsobit dle vlastní potřeby. V teoretické rovině bych si takhle přestavoval kvalitní NO produkt.

Rozpustnost a vstřebatelnost

Zde bych mohl zkopírovat odstavec z recenze "Stanabolu-X"https://www­.fullsport.cz/blog/re­cenze/superior-14-stanabol-x-recenze-84.html, neboť tablety NO4 AAKG jsou stejně koncipované. Odlišují se pouze barvou, která je světle modrá, jinak mají stejnou lesklou glazuru. Rozlomit jdou také poměrně snadno a uvnitř nalezneme pórovitou, bílou, dobře se drolící strukturu. Menší rozdíl oproti Stanabolu-X jsem však spatřoval v pozdějším nástupu účinku. I tak ale na tabletovou formu vše naprosto v pořádku.

Účinek

Účinek zatím jeden z nejlepších, který jsem u NO produktu zažil. S mírně navýšenou doporučenou dávkou na 3 tablety jsem zhruba už po 30 min. cítil skvělou napumpovanost a ta vydržela po celou dobu 1,5 hodinového tréninku a i dlouho po něm. To že jste nafouklí skoro k prasknutí, je sice skvělý pocit, ale to důležité je, že se do svalů dostává více potřebných živin a trénink tak může být tvrdší a intenzivnější. Po tréninku zase po přijmutí kvalitních aminokyselin jsou rychleji a ve větším množství dopravovány ke svalovým buňkám. Výhody z toho procesu jsou více než jasné.

Cena / výkon

Opět podobně jako u Stanabolu-X není cena vůbec nízká. Doporučená dávka Vás přijde na 17,– Kč moje tří tabletová na 27,– Kč. To je ve srovnání s konkurencí (kdy ale stejně složený produkt asi nenaleznete) docela dost i na takto vyšperkovaný velmi dobře fungující Arginin.

CELKOVÉ HODNOCENÍ

Výborně složený NO produkt, který u mě zafungoval, tak jak jsem si to na začátku před užitím představoval. Jediné stržené fullíky za vyšší cenu. Ale zde se opět potvrzuje pravidlo, že za kvalitu je si třeba připlatit.

 

Testované produkty

≪ SUPERIOR 14 ISO PRO ZERO – recenzeSUPERIOR 14 PLATINUM MASS MILK CHOLLATE – recenze ≫