SCITEC NUTRITION HOT BLOOD 2.0 - recenze

Publikováno:

Jak již jsem se v minulém testu dvou předtréninkovek od americké firmy Scitec Nutrition zmínil, neexistuje příliš mnoho značek s doplňky výživy, které by nabízely hned několik druhů „předtréninkovek“ na bázi kreatinu, kdy každý si může najít to co mu nejlépe sedí. Proto tady mám třetí v pořadí pod zajímavým názvem HOT BLOOD 2.0. Pojďme se tedy podívat v čem se tato „horká krev“ například odlišuje od POW3RD 2.0 a ATTACK 2.0 a jak jsem sní byl spokojen.

 

 

Složení

Co se týče složení, je HOT BLOOD podobnější ATTACKU, ale jeho směs je mnohem zajímavější z pohledu použitých látek, ale především jejich množství. Nutno však upozornit, že předepsané dávkování je oproti ATTACKU dvojnásobné. HOT BLOOD staví na čtyřech formulích, z nichž tou základní je 4,5 gramová směs 5 druhů kreatinů. Dále zde máme 4,2 gramový aminokyselinový komplex Argininu, Tyrosinu, Taurinu a Ornitinu samozřejmě všechny v L formě. Další část podle nichž je nazván samotný výrobek obsahuje v 7,7 gramech látky jako Beta-Alanin, Kofein nebo L-Carnitin. Tyto hlavní čtyři části doplňuje 230 mg látek s antioxidačními vlastnostmi a dále vitamín B3, biotin, hořčík a sodík. Mě zde nic zásadního nechybí takže papírové složení hodnotím vysoko.

Rozpustnost

20 g se mám míchat s 300 – 500 ml vody. Já jsem použil cca 300 ml a rozpustností nebyl žádný problém a to i přes přítomnost kreatinu, který, jak je známo se rozpouští velmi nerad. Co mě ale překvapilo, to byla výsledná barva nápoje. Chemikům od Scitecu se povedlo vytvořit takový odstín červené, který vážně připomíná krev. HOOT BLOOD by se tak dal použít i v kdejakém béčkovém americkém akčňáku nebo hororu :-)

Chuť

Ještě v čerstvé paměti mám docela chemické příchutě ATTACKU, POW3RDu nebo i NO XPLODu. Nevím, jak mám chutnat Guarana, ale takovou příchuť jsem vyzkoušel Hot BLOOD. Ze všech mnou zmíněných mi tohle sedělo nejlépe. Nebylo to nijak výrazné a ani zvláštní a prostě mi to chutnalo :-)

Stravitelnost

Většinou s předréninkovkama nebývají velké problémy. Co vás může potrápit je klasický Kreatin Monohydrát, který zde není ale ve velkém množství. U mě bez problémů.

Účinek

Látky, které byste v tréninku měli určitě pocítit, a které většina předtréninkovek obsahuje, jsou Kreatin, Arginin, Taurin, Beta Alanin, Kofein, … Hlavním problémem proč se tak někdy neděje, je to, že jich předtréninkovky obsahují jen malé množství. U HOOT BLOODu sice přesné složení neznáme, ale hrubou představu si udělat můžeme a udělali jsme si při hodnocení složení. Zde by tento problém hrozit tedy neměl a taky nebyl. Hned po zahřátí jsem pociťoval větší chuť do tréninku než obvykle a doslova jsem přebíhal od stroje ke stroji, abych nabytou energii zužitkoval. Bylo to tak akorát. Žádný velký kopanec, nic přehnaného. Energie, motivace a slušná napumpovanost vydržela až do konce tréninku. Doma jsem mohl pak za několik málo hodin v pohodě usnout a regenerovat, což hodnotím rovněž velmi kladně.

Cena / výkon

Jedna dávka vyjde na 15,– Kč, což je nejvíc z trojce předtréninkovek od Scitecu. Rozdíl je však minimální a cena stále přijatelná. Vzhledem množství účinných látek a velmi dobré funkčnosti (u mě), kterou za cenu 620,– Kč dostanete, si myslím, že je to zajímavý tip na koupi.

CELKOVÉ HODNOCENÍ

Ze všech tří předtréninkovek od Scitecu by pro mě byl HOT BLOOD, i přes nejvyšší cenu, zřejmě vítězem. Jeho složení mi přijde nejkomplexnější a jeho účinek pro mě nejpřijatelnější. Samozřejmě bych ho zařadil pouze do kreatinové fáze, kde bych dále množství kreatinu doplňoval na požadované denní množství ještě dalšími suplementy.

 

≪ SCITEC NUTRITION BCAA 6400 - recenzeSTACKER 2 STINGER ENERGY NVE PHARMACEUTICALS - recenze ≫