POLEDNÍK RUKAVICE BRUTUS - recenze

Publikováno:

Skoro před půl rokem jsem recenzoval rukavice značky Superior 14. Závěr byl celková spokojenost, ale jelikož byly na konci životnosti, letěly do koše a v tašce na cvičení přistály nové s názvem Brutus, tentokrát od zavedené značky Poledník, jež se na tyto doplňky na cvičení specializuje. Opět jsem volil typ rukavic s omotávkou, protože jak již jsem psal v předchozí recenzi, používám je především na těžší tlakové cviky, při kterých si právě pomocí omotávky zpevňuji zápěstí.

Rukavice jsou vyrobeny na dlaních z přírodní kůže, pod kterou jsou umístěny gelové vycpávky, na hřbetu se nachází syntetická kůže s poutky pro snadné sundávání a elastický úplet. Omotávka je pak z nepružné pevné tkaniny. Rozdíl tedy mezi těmito rukavice a rukavicemi Superior 14 je zejména v materiálu omotávky a polstrování dlaně. Pouze na první pohled bych řekl, že rukavice Poledník působí rovněž velmi kvalitně zpracované a navíc se materiály zdají být ještě o chlup lepší než u Superior 14.

Po půlroce používání mohu napsat, že sice nejsou bez chyb, ale spokojený jsem s nimi byl více než s těmi od Superior 14. Pozitivně hodnotím to, že se jejich materiál v průběhu doby nenatahoval, a tím si rukavice držely stále stejnou velikost (nebyla potřeba je tak často prát). Vlivem toho jsem například neměl u tricepsového zdvihu EZ činky pocit, že se mi rukavice z rukou svléknou. Rovněž materiál omotávky a možnost velmi pevně zafixovat zápěstí bez natahování nějaké „gumy“ mi vyhovoval mnohem více. Sundávání a nandávaní rukavic bylo naprosto bezproblémové i bez pomocného vykrojení, které bylo u rukavic Superior 14. Co se týče úchopu, považuji gelové vycpávky oproti vrstvené kůži za mnohem pohodlnější.

Co se u Poledníku nepovedlo? Po prvním „šetrném“ vyprání na 40 stupňů slezla celkem výrazně barva ze syntetické kůže hřbetu rukavic. Pouze designová záležitost, ale ta původní červená barva byla moc hezká :-) Další věc je možná trochu o anatomii ruky každého člověka a střihu rukavic. Zvolil jsem velikost tak, aby rukavice těsně obepínaly ruku a nebyly volné, ale u zápěstí jsem měl problém s tím, že jsem měl pocit, jakoby mi rukavice sjížděly dolů, a musel jsem si tak občas omotávku rozmotat a za rukavice potáhnout nahoru. Tím jsem je sice neposunul, ale zbavil jsem se pocitu, že mi sjíždí dolů. Poslední drobnost byla, že se na jedné rukavici začal lehce párat spoj uchycení omotávky viz. fotografie.

Chybí sice ještě půl roku do uplynutí doby, po které jsem zahodil rukavice Superior 14, ale dovolím si předvídat, že Brutusy od Poledníku budou mít trochu delší životnost vykoupenou o něco vyšší cenou. Pro mě je však důležitější parametr lepšího pocitu z tréninku a v tomhle ohledu jde vidět, že firma Poledník už „pár“ rukavic vyrobila :-)

 

Testované produkty

≪ PHP ISOGROW – recenzePROM-IN ESSENTIAL MICELLAR KASEIN – vyzkoušeli jsme ≫