PHP ISOGROW – recenze

Publikováno:

Posledních půl roku jsem řádně otestoval další hydrolyzovaný protein. Po prvním hydrolýzatu od firmy Fitness Authority jsem si tentokrát vzal na paškál produkt od kanadské firmy PHP Edge, od které jsem již vyzkoušel také velmi povedené instantní BCAA Spiked. O tom co vlastně hydrolyzovaný protein je, jaké má výhody, co je to stupeň hydrolýzy atd. jsem se více rozepsal již u recenze na FA Diamond Hydrolysed Whey Protein a nyní bych to již shrnul pouze do jedné věty. Pokud chcete doplnit bílkoviny co nejrychlejším a nejefektivnějším způsobem, jsou právě hydrolyzované proteiny tou správnou volbou a ideálním řešením jak doplňovat bílkoviny těsně po tréninku. Jak si tedy PHPéčko vedlo v dlouhodobém tes­tu?


 

Složení

Hned jeden z prvních trumfů tohoto proteinu je jeho samotné složení. Základ tvoří hydrolyzovaný syrovátkový isolát, který je doplněn o peptidové frakce syrovátkového isolátu. Perfektní hodnoty dosáhla firma PHP u toho proteinu v obsahu laktózy. Ten je menší než 1 %. U kvalitních syrovátkových isolátů to bývá do 5%. S tím je spojeno i množství jednoduchých cukrů, které zde nejsou žádné tedy ve 100 g je 0 g. Totožně jsou na tom i tuky. Obsah bílkovin ve 100 g je 84,4 g a sacharidů 6,9 g. Pro upřesnění pak ještě vlákniny je zde 4,4 g, cholesterol 0 g, sodík 406 mg a draslík 450 mg. Bohužel chybí jeden zásadní údaj a tím je stupeň hydrolýzy. Ani po delším hledání na Googlu jsem se k tomuto údaji nedopátral. Tipoval bych to ale na hodnotu pohybující se mezi 5 – 10. Osobně se domnívám, že i tyto nižší hodnoty jsou pro běžného cvičence absolutně dostačující.

Rozpustnost a konzistence

Protein je absolutně bez problému rozpustný ve vodě. Vzhledem k jeho určení a nízkému obsahu laktózy bych to ani v mléce nezkoušel. Já ho v nynější fázi přípravy míchám s maltodextrinem a moukou z ovesných vloček a užívám jako gainer po tréninku. Ale na konci loňského roku jsem ho v dietě užíval samostatně. Pění jen minimálně a konzistence je spíše řidší. I když mám raději hustší proteiny, u tohoto mi to vůbec nevadilo.

Chuť

Po Diamondu od FA opět pohlazení mých chuťových buněk. Velmi jsem si oblíbil příchuť Cookie Chocolate, která není moc sladká, a tak se mi po dlouhodobém užívání nezprotivila. Na rozdíl od FA zde není ani náznak hořké chuti hydrolyzátu příznačné u starších výrobních postupů.

Stravitelnost

Stravitelnost je jedna z klíčových vlastností u tohoto druhu proteinu, pro kterou jej vlastně pořizujeme. Rozštěpené bílkoviny na krátké řetězce nebo dokonce volné aminokyseliny zatěžují trávicí trakt jen minimálně, čímž uleví žaludku, který není po náročném tréninku dostatečně prokrven a efektivnost vstřebávání takto přijatých bílkovin se hodně zvyšuje. U PHP Iso Grow jsem ani u užití ihned po ukončení tréninku nezaznamenal žádné problémy se stravitelností a tak dávám plný počet.

Cena / výkon

Vzhledem k vyššímu obsahu bílkovin a podobné ceně Vás vyjde 100 g čistých bílkovin ještě levněji než u FA Diamondu. Cenou 73,– Kč za 100 g čistých bílkovin se dostává na úroveň klasických koncentrátů a izolátů a to nelze nechat bez povšimnutí.

CELKOVÉ HODNOCENÍ

Druhý výrobek od PHP Edge a opět naprostá spokojenost. Většinou střídám proteiny tak jednou za dva měsíce. U Iso Grow jsem se však zdržel asi půlroku a nebýt dalších připravených proteinů k recenzím, asi bych u něj ještě nějakou dobu vydržel. Myslím, že to samo o sobě již nepotřebuje další komentář k celkovému hodnocení. Pokud tedy budete chtít perfektně vstřebatelný hydrolyzát s dobrou chutí za super cenu a nebudete lpět na vysokém stupni hydrolýzy, tak neváhejte …

 

≪ PHP BCAA Spiked – recenzePOLEDNÍK RUKAVICE BRUTUS - recenze ≫