NUTREND PRE-WORKOUT N1 VS. ALLMAX MUSCLEPRIME CORE – recenze

Publikováno:

Dostal jsem k vyzkoušení dva vzorky pre-workoutovych produktů, tzv. předtréninkovek, od dvou různých značek Nutrend a Allmax. I přesto, že jsou si N1 Pre-Workout a Muscleprime Core složením dost vzdálené, dovolím si je spolu porovnat. Důvod je ten, že oba mají stejný cíl – zlepšit Váš trénink. Zlepšit je široký pojem a pokud bychom si to měli blíže specifikovat, tak by nám tato skupina doplňků výživy měla přinést účinky v podobě zvýšené koncentrace a stimulace pro trénink, lepšího napumpování svalů, zvýšení síly a vytrvalosti, zlepšení regenerace atd. Z reklamních textů, které výrobci k těmto produktům uvádějí, by se toho dalo jistě vyjmenovat ještě mnoho. Důležité je, že vlivem některých z uvedených parametrů, lze celkem objektivně ohodnotit funkčnost jednotlivých produktů. Objektivně, ale individuálně. Abych to malinko rozvedl. Na rozdíl například od proteinů, kdy normální smrtelník není dle mého názoru v krátkodobém horizontu schopný rozlišit malé diference v kvalitě nebo některých parametrech složení, můžeme účinky předtréninkovek vnímat z několika pohledů přímo při tréninku. Pokud si například dáme měsíc nebo déle tréninky pouze s BCAA bez jakékoliv předtréninkového stimulantu a pak zařadíme do stejných tréninků, při stejném systému stravovaní a způsobu regenerace nějaký pre-workout doplněk, můžeme pozorovat, že některé tyto produkty opravdu fungují, nebo fungují jen trochu, nebo nefungují vůbec. Jelikož ale některé látky (hlavně ty způsobující nabuzení tzn. kofein, taurin, synphrine a další) v těchto produktech obsažené působí na každého člověka jinak, je potřeba k hodnocení, jak již jsem psal výše přistupovat subjektivně. Platí zde tedy téze, že co funguje mě, nemusí fungovat tobě.

I když Vám tady mimo jiné hodím do tabulky srovnání složení, nebudu dělat žádnou velkou „rozborku“, ale přejdu rovnou k vyhodnocení. Měl jsem dva vzorky od každého nakopávače, takže jsem si dal dva tréninky s Muscleprime a dva potom s N1 Pre-Workout.

U složení jsem se pozastavil až poté co jsem oba kousky vyzkoušel. Nevím totiž zda to bylo vlivem kreatinové složky, která v Muscleprime chybí, ale trénink s N1 byl vyloženě lepší. Lepší prokrvení, lepší nabuzení, a dokonce pocit trochu větší síly. Dá se říct, že mě N1 doslova mile překvapil a zařadil bych ho někde vedle mnou oblíbeného Napalmu. Naproti tomu jsem si na tréninku u Muscleprime říkal, jestli jsem si ho náhodou nezapomněl doma na lince a vypil jsem ho. Nic zásadního se během dvou tréninku, kromě toho, že jsem je klasicky odedřel :D, nedělo. Chuťově bývá většina produktů této kategorie velmi výrazná a ne jinak je tomu u těchto dvou zástupců. Nepomůže ani přidání většího množství vody, takže je potřeba zvolit tu správnou příchuť, která Vám nezkroutí palce u nohou. Rozpustnost naopak bývá většinou bezproblémová a není potřeba ani zde větší kritiky. Co se týče ceny, stačí přepočíst na jednu a počet dávek a je skoro jasno. Skoro proto, protože jak jsem psal na začátku, hodnocení je to sice objektivní, ale pouze vůči mé osobě a paušalizovat určitě nebudu. Zároveň jsem si vědom odlišného složení a to hlavně co se týče kreatinové složky a tím i malinko rozdílného zaměření obou produktů. Pomoc při výběru by Vám to ale mohlo.

 

Testované produkty

≪ NUTREND COMPRESS BCAA INSTANT – recenzeNVE PHARMACEUTICALS STACKER 2 100% WHEY PROTEIN - recenze ≫