FITNESS AUTHORITY NAPALM PRE CONTEST - recenze

Publikováno:

Hledat dobrou předtréninkovku bez kreatinu (ne každý chce přijímat kreatin celoročně) je jako hledat jehlu v kupce sena. K Napalmu od firmy FA jsem se dostal až v době, když už si na trhu s předtréninkovkama vybudoval slušnou pověst a získal nemálo spokojených uživatelů. Můj cíl bylo tedy ověřit, zda se mezi ně rovněž zařadím. Obecně patří firma Fitness Athority mezi mé oblíbené protože mě zatím žádných z jejich produktů, které jsem zatím vyzkoušel nezklamal. O to více bylo nemilé překvapení při rozbalení prvního balení Napalmu.

To že tyto výrobky po otevření a nevhodném skladování více či méně pohlcují vlhkost, která má pak za vinu sražení a tvorbu hrudek je obecně známo. Málo kdy se Vám však stane, že by byl již takto poznamenám nový neotevřený výrobek. Můj Napalm však nebyl pouze hrudkovitý. Bylo to několik velkých velkých krystalů, které ani po větší snaze nešly jakkoli rozmělnit v něco, co by se podobalo prášku. Vypadalo to tedy že se dovnitř dostala vlhkost při výrobě nebo balení. Zkusil jsem tedy reklamaci, která proběhla u dodavatele bez problému se závěrem, že se jednalo o vadnou sérii. Nové balení bylo po rozbalení již naprosto v pořádku a do konce obsahovalo i velikostně nadstandardní pytlík pohlcující vlhkost. Co dalšího mi Napalm přinesl se dočtete v následujícím hodnocení.

 

Složení

Co se složení týče, dozvíme se z obalu pouze část informací. Obsažené vitamíny a minerály jsou uvedeny i kvantitativním množství. V 10 g dávce Napalmu je na poměry ostatních předtréninkovek celkem vysoké množství vitamínu C (200 mg). Zde bych vložil malou vsuvku, kdy jsem se nedávno dočetl, že suplementace antioxidanty před tréninkem není vhodná kvůli adaptaci organismu na zátěž při tréninku. Zdrojem informace je mnou respektovaný český klasický kulturista Boris Orava. Informaci nemám ještě potvrzenou z jiného zdroje, proto nepanikařím :-) jinak bych ale musel přehodnotit svoje více než 8 leté počínaní konzumace 500 mg vit. C před tréninkem. S hořčíkem, který je v Napalmu v množství 50 mg, to bude obdobné. U něho jsem si však vhodností suplementace až po výkonu již delší dobu vědom. Abychom tyto „bonusové“ látky dotáhly, tak zde ještě najdeme vitamín B12, B6, Niacin, Selen a Fosfor. Jak již jsem několikrát u předtréninkovek psal, většina firem si složení nějakým způsobem v rámci legislativních možností EU chrání. Takže Arginin AKG, Beta Alanin, Citruline Malate, Taurin, Kofein anhydrát, Glukuronolakton jsou v Napalmu rozděleny do tří „super komplexů“, u kterých je uvedeno pouze celkové množství. Nemá cenu tedy dále toto zkoumat. Co možná ještě stojí za zmínku jsou makro živiny. Uvedeno v popisu: „neobsahuje žádné sacharidy“. Když jsem však hledal co je to Glukunolakton, tak první co na mě vyskočilo bylo, že se jedná o sacharid. Zřejmě v zanedbatelném množství, ale nikoliv žádném. Nejsem vyznavačem umělých sladidel, na které se v tomto případě musíme spolehnout, aby bylo dosaženou příjemné chuti. Spíš mi jde o správné označování výrobků. Celkově tedy dojem z papírového složení ne úplně přesvědčivý.

Rozpustnost

Dále už se nebude třeba tolik rozepisovat jako v prvních dvou odstavcích. Rozpustnost naprosto bezproblémová. Jedna z nejlepších z předtréninkovek co jsem měl. Stačí několik málo zatřepání šejkrem a nápoj byl připraven.

Chuť

V poslední době nějak extra chutě neřeším. Pokud mi to nezkroutí obličej, tak se s chutí vždy spokojím. Napalm jsem měl pouze v citrónové příchuti. Při ředění cca 0,3 l vody nebyla chuť přehnaně výrazná a byla lehce osvěžující.

Stravitelnost

Dávkování v předepsaném množství na lačný žaludek mi nedělalo žádné trávící problémy a to ani během cvičení.

Účinek

Vezmu to od konce a rovnou napíšu, že co se týče účinku, je pro mě Napalm zatím nejlepší komplexní předtréninkovka v pomyslné kategorii bez kreatinu. Rychlý nástup nabuzení, mravenčení ve tváři, během tréninku slušné napumpování a chuť do dalších sérií a opakování. Žádný extrém co by vám během 15 minut ustřelil cvičky, ale znatelný rozdíl tréninku s a bez. Co se týče dávkování, osobně jsem poznal rozdíl mezi plnou dávkou 10 g a sníženou na 7 g. Pro mě byla více vyhovující ta snížená a to i kvůli regeneraci po 1,2 hod. tréninku, kdy už jsem mohl v pohodě odpočívat a nebyl nakopnutý jako tryskomyš. Vzhledem k tomu, že jsem napalm doporučil již několika svým kamarádům a mám zpětnou vazbu, mohu říct, že někomu nebude zase těch 10 g stačit a dávku navýší. Je to velmi subjektivní, ale na účincích a pocitech z tréninku jsme se shodli.

Cena / výkon

Předepsaná dávka vychází na 13,– Kč což je vzhledem k účinkům, se kterými jsem byl nadmíru spokojen perfektní cena.

CELKOVÉ HODNOCENÍ

Po měsíci používání Napalmu došlo i přes obrovský vysušovací pytlík k mírné „granulaci“. Na rozmíchávání nebo účinnost to však nemělo vliv. Mírné rozčarování s prvním balením a pár Fullíku stržených za deklarované složení, jinak jednoznačně super předtréninkovka bez kreatinu za skvělou cenu.

 

≪ FITNESS AUTHORITY MASS CORE – recenzeGONUTRITION IBCAA VS. SCITEC NUTRITION BCAA XPRESS - recenze ≫