FITNESS AUTHORITY MASS CORE – recenze

Publikováno:

Další gainer, který nyní zkouším, je od firmy Fitness Authority a nese označení Mass Core. S předešlými produkty od FA jsem byl vždy nadmíru spokojen, takže jsem dopředu složení ani moc nestudoval. Chybu jsem neudělal, protože když jsem pak nakoukl co Mass Core obsahuje, byl jsem velmi mile potěšen. I když upřednostňuji čokoládu, sáhl jsem pro změnu po vanilce, kterou mám rovněž rád. Pojďme se tedy tomuto gaineru podívat blíže na zoubek.

 

 

 

Složení

Proč jsem se zaradoval po přečtení složení Mass Core? Je to velmi zajímavá směs všeho potřebného, co si tělo po náročném tréninku žádá. To co jej malinko odlišuje od běžných gainerů, je skladba bílkovinné složky. Ta je tvořena di a tri-peptidy, volnými aminokyselinami z hydrolyzováné syrovátky, hydrolyzovaného kaseinu a ze syrovátkového izolátu. Firma FA nazývá jednotlivé bílkovinné frakce vlastními názvy, což však není podstatné. To podstatné je, že první dvě složky hydrolyzovaných bílkovin, kterých je 60 %, nezatíží vůbec Váš trávící trakt a budou vstřebaná bleskově z tenkého střeva do krve a dopraveny ke svalovým buňkám. To je podstatná výhoda při konzumaci ihned po tréninku, kdy není žaludek dostatečně prokrven pro trávení klasické syrovátky nebo kaseinu. Nyní přejděme k sacharidům. I zde si Mass Core vsadil na nejnovější trendy. Použití sacharidu Vitarga, jako skvělého zdroje k doplnění svalového glykogenu, kvituji s nadšením. Dalšími obsaženými sacharidy jsou maltodextrin a glukóza. Neznáme sice přesný poměr jednotlivých sacharidů, ale i tak je to velmi dobrá kombinace k postupnému doplnění glykogenu. Jednoduchých cukrů je ve 100 g Mass Core pouze 10 g. Sacharidů je celkově 68 g. Velmi nízko zůstalo i množství tuku a to 2,5 g. Zbytek, tedy 20 g, tvoří výše popsané bílkoviny.

Rozpustnost

Rozpustnost opět plný počet bodů, stačí párkrát zatřepat a Mass Core je dokonale rozpuštěn. 100 g do 500 ml, pro mě ideální poměr a hustota. V tomto směru netřeba dalších komentářů.

Chuť

Zde to bude podle toho, čemu více holdujete. Pokud nemáte rádi přeslazené věci, potom bude tenhle gainer v příchuti vanilka tou správnou volbou. Mě jen lehce nasládlá nepodbízivá „přírodní“ vanilka doslova překvapila, ale pouze v dobrém slova smyslu. Ač mám rád sladší, jako třeba zmrzlinový Platinum Mass od Superior 14, tak na tohle jsem si rychle zvykl a velmi mi to chutnalo.

Stravitelnost

I 100 g Mass Core Vás pěkně nasytí. Nic Vám však neleží v žaludku a žádný problém s trávením jsem nezaznamenal.

Cena / výkon

Za málo peněz hodně muziky, takto bych ohodnotil kritérium cena / výkon. Moje 100 g dávka vyjde na necelých 20,– Kč, což při takto „fajnovém“ složení není věru mnoho.

CELKOVÉ HODNOCENÍ

Není příliš výrobků, kterým bych udělil v celkovém hodnocení 10 Fullíků. Mass Core ale bude patřit mezi ně. Chtěl jsem pomluvit alespoň ve většině případů nepraktický pytel, ale ani to nemůžu, protože i s tím jsem spokojen. Plastový zip jde krásně opakovaně zavírat, a samotný pytel je z dostatečně pevného materiálu. Bonus ve formě pěkného šejkru zdarma můj ortel zpečetil. Jeden z nejlepších gaineru, co jsem kdy měl.

 

≪ FITNESS AUTHORITY DIAMOND HYDROLYSED WHEY PROTEIN – recenzeFITNESS AUTHORITY NAPALM PRE CONTEST - recenze ≫