Recenze

REFLEX NEXGEN PRO – recenze

Publikováno:

Docela dlouho mi trvalo než jsem si našel optimální náhradní zdroj vitamínů a minerálů v období jejich zvýšené potřeby. Kromě dovolené nebo nějaké plánované necvičí pauzy je toto období u mě celoroční. Vitamíny a minerály mají v lidském těle nezastupitelnou funkci neboť se účastní mnoha biologických procesů. Tělo si je nedokáže ve většině případů samo vytvořit, takže nezbývá než je získávat ze stravy nebo potravinových doplňků. Zvýšená potřeba těchto mikroživiny u sportovců po intenzivním fyzické zátěži je nesporná – pokles hladiny minerálních látek, vznik volných radikálů.

Pokračovat ve čtení

SUPERIOR 14 ISO PRO ZERO – recenze

Publikováno:

Nabídku značky Superior 14 nedávno rozšířil protein s nízkým obsahem tuku a sacharidů s názvem ISO PRO ZERO a jelikož jsem si „letní“ formu naplánoval udržet až do konce roku, neváhal jsem zařadit tento protein vhodný především do diety do své suplementační špajzky :-) Před tímto produktem jsem vyzkoušel dva čisté isoláty, přičemž jeden byl sice levný, ale moc mě neoslovil, druhý byl podstatně lepší, ale na ten teprve chystám recenzi. U obou se mi však potvrdila pověst, která čisté izoláty předchází v podobě horší chuti a řidší konzistence. Není se čemu divit. Vychází to hlavně z technologie zpracování, kdy se ze syrovátky odstraňují v co největší míře tuky a sacharidy, a nechává se tak vzniknout protein s vysokým obsahem bílkovin. Tato filtrace má ale za následek i ochuzení o část mikroživin – vitamínů a minerálů. Byl jsem tedy celkem zvědavý, jak se s těmito úskalími firma Superior 14 popere.

Pokračovat ve čtení

PHP BCAA Spiked – recenze

Publikováno:

PHP Edge pro mě byla do nedávna neznáma značka a k takovým vždy přistupuji s lehkou obezřetností a mírným pesimismem. Prvním produktem této kanadské značky, který u mě prošel zatěžkávací zkouškou byly instantní BCAA. Letos jsem instantních BCAA vyzkoušel již několik značek, takže mám s čím srovnávat a to je pro samotné hodnocení asi to nejpodstatnější. BCAA Spiked od PHP zaujmou i bez samotného ochutnání cenou a hlavně složením. Pojďme se tedy podívat jak obstály ve srovnání s konkurencí.

Pokračovat ve čtení

FITNESS AUTHORITY DIAMOND HYDROLYSED WHEY PROTEIN – recenze

Publikováno:

Letošní moje dieta byla poněkud „inovativní“, protože jsem vyzkoušel hned několik pro mě zcela nových produktů. Minule jsem koukl na zoubek čistému syrovátkovému isolátu od Scitecu, ke kterému jsem hned následně přidal svůj první hydrolyzovaný protein. Ve zkratce bych se zde obecně zmínil co vlastně hydrolýza představuje, jaké z ní plynou výhody a jaké jsou mezi hydrolýzovanými proteiny odlišnosti.

Pokračovat ve čtení

SCITEC NUTRITION 100% WHEY ISOLATE – recenze

Publikováno:

Nedávno jsem Vám představil a porovnal některé proteiny z naší nabídky vhodné do diety. Připomenu, že u těchto proteinů preferujeme co nejnižší obsah sacharidů a tuků. Dnes se podíváme blíže jednomu na zoubek. Sáhl jsem po tom nejlevnějším z celé řady a vybral Whey Isolate od Scitecu. Už z tabulky je patrné, že disponuje nejhoršími parametry právě co se sacharidů a tuků týče. To mě ale moc neodradilo neboť dietu jsem měl teprve v počátku a nebylo třeba ještě cukry držet až tak na uzdě.

Pokračovat ve čtení

OLIMP SPORT NUTRITION AAKG XPLODE – recenze

Publikováno:

Firma Olimp Sport Nutrition má ve své nabídce několik ochucených instantních suplementů založených vždy na jedné účinné látce. Jedním z nich je i tento AAKG Xplode Powder postavený na L-argininu alfa-ketoglutarátu. Ten, jak je známo, zvyšuje v krvi hladinu Oxidu Dusnatého, který rozšiřuje cévu a zajišťuje tak lepší prokrvování svalové tkáně. V důsledku toho je možné dopravit ke svalovým buňkám více důležitých látek, které během předa po tréninku naše tělo potřebuje. AKKG Xplode jsem si oblíbil a tvoří základ pro moji předtréninkovou směs (tím že je oslazený můžou být již ostatní látky – BCAA, Glutamin, … v prášku a bez příchuti).

Pokračovat ve čtení

NVE STACKER 2 RUSH ACCELERATED – ochutnávka

Publikováno:

Ještě před koncem objemovky jsem vyzkoušel předtréninkovku od NVE PHARMACEUTICALS STACKER 2 s názvem RUSH ACCELERATED. RUSH jako většina suplementů této kategorie obsahuje dvě části. Jednu tzv. „pumpovací“, která by Vám měla dopomoct pořádně prokrvit procvičované svaly, a druhou část tzv. „stimulující“, která by Vás měla povzbudit a váš trénink tak zintenzivnit. Z originální etikety RUSHe se dozvíme hmotnost obou částí a a jejich složení co se týče obsažených látek, ale konkrétní množství zůstává zahaleno tajemstvím. To nám vadit určitě nebude, pokud bude RUSH fungovat tak, jak výrobce slibuje.

Pokračovat ve čtení

FITNESS AUTHORITY BCAA CORE – recenze

Publikováno:

BCAA FA CORE jsou třetí instantní BCAA v pořadí, které jsem měl tu čest vyzkoušet. Zatím jsem byl spokojen s Nutrendovskýma Compress BCAA Instant a velmi mile překvapen u Bcaa Xplode Powder od Olimpu. Jak si ve srovnání s těmito instantními BCAA povede produkt od firmy FA, kterou jsem si v poslední době oblíbil?

Pokračovat ve čtení

NVE PHARMACEUTICALS STACKER 2 ULTRA MASS – recenze

Publikováno:

Ještě rozmlsaného z FA Mass Core gaineru na mě čekal další gainer v pořadí od firmy NVE Pharmaceuticals, od které jsem dlouhodobě užíval skvělý protein STACKER 2 100% WHEY PROTEIN. Proto jsem se na Gainer Ultra Mass, který se pyšní nulovou hodnotou jednoduchých cukrů, těšil a pro lepší srovnání s Mass Core jsem opět vybral vanilkovou příchuť.

Pokračovat ve čtení

OPTIMUM NUTRITION 100% WHEY GOLD - recenze

Publikováno:

„Americkými spotřebiteli vyhodnocen jako výrobek roku“ dočetl jsem se v popisu toho proteinu. Tato reklama mě zaujala natolik, že i přesto, že jsem zatím od značky Optimum Nutrition žádný výrobek neměl, rozhodl jsem se vyzkoušet, co to vlastně těm „amíkům“ tak chutná :-) Složením mi zapadal do mé “objemové“ fáze, kdy konzumuji proteiny i s menším obsahem bílkovin a namíchané většinou ze syrovátkového koncentrátu a izolátu. V úvodu, pokud někdo při čtení skončí zde, bych možná ještě vypíchnul nestandardní přítomnost několika druhů trávících enzymů. A teď už se pojďme podívat jak jsem byl s tímto produktem spokojen.

Pokračovat ve čtení

«« « 1 2 3 4 » »»